Menu
Home Page

Who's Who

Senior Leadership Team

Mrs Whiley Mrs Manzi Mrs Moore

Head of EYFS & KS1

Child Protection Officer

Head Teacher

Child Protection Officer

Head of KS2

Child Protection Officer

 

Mrs Daly Mr McAlinney Mrs Johnson

Assistant Head Teacher

KS1 SENCO & Inclusion

Assistant Head Teacher

Coaching Lead

Assistant Head Teacher

KS2 SENCO & Inclusion

 

School Offices

Mrs C. Conner School Business Manager  
Mrs S. Brown Office Manager  
Mrs T. Lacey Admin Assistant KS1  
Miss Y. Kennedy Admin Assistant KS2  
Miss F. Hammond Finance Officer / Admin Assistant  

 

Attendance Officers

Mrs L. Asbury

School Officer EWPA

Mrs I. McLellan

Education Welfare Officer SEAAS

 

Teaching Staff

EYFS & Reception  
Mrs K. Warrener (Nursery) Nursery Manager / Forest School Lead 
Miss M. Evans (R1) P.E.
Mrs D. Ali (R2) EYFS Lead
Mrs C. Sansom (R2) EYFS Lead
Miss Z. Bryant (R3) Outdoor Learning Lead
   
Year 1  
Miss E. Brown (1B) Head of Year Maths and Maths Mastery
Mrs N. Payton (1P) English and SFA
Mrs T. Morrissey (1M) Science
Mrs C. Daly (1P) Inclusion
   
Year 2  
Mrs K. Lewis (2L)  ICT
Mrs L. Adams (2A) Understanding the World
Miss E. Laurance (2LA) PSHE, Values and Growth Mindset
   
Year 3  
Mr J. Thompson (3T) Head of Year Maths and Maths Mastery
Mrs A. Kesto (3K) Design Technology
Miss K. Barkway (3B) P.E.
   
Year 4  
Mrs C. O'Neill (4N) Head of Year English and SFA
Miss K. O'Riordan (4R) History and Geography
Miss M. McDonald (4M) Music and Choir
   
Year 5  
Mrs C. Causarano (5C) Head of Year Science
Mrs K. Endersby (5EM) Music and Choir
Mr I. McAlinney (5EM) Coaching Lead
Mrs L. Kaul (5K) Science
   
Year 6  
Miss G. Slater (6S) Head of Year PSHE, Values and Growth Mindset
Ms J. Barss (6B) History and Geography
Miss R. Power (6P) Environment, Art & Display

 

Mentors

Mrs S. Forsdyke Learning Mentor  
Mrs S. Blowers Behaviour Mentor  
Mrs M. Skinner Learning Mentor  

 

PPA Teachers

Mrs A. Ermis Modern Foreign Languages
Mrs L. Thomson Religious Education
Miss J. Klomp Personal Development and Welfare
Mrs A. Rust Environment, Art and Display

 

Premises

Mr J. Lindeque Site Manager  
Mrs Y. Gould KS1 Caretaker  
Mrs G. Adhikari Cleaner  
Mrs J. Gilbert Cleaner  
Mrs L. Mansfield Cleaner  
Mrs L. Toogood Cleaner  
Mrs A. West Cleaner  

 

Teaching Assistants

Camilla Parnham

Caroline Johnston

Caroline Jones

Carolyn Pound

Christine York

Debra Norton

Diane Davies

Diane Tomaselli

Donna Cachia

Elizabeth Young

Fiona Lawrenson

Hilary Smith

Jacqui Keogh

Kathryn Fox

Kim Hudson

Lesley Williams

Lisa Adkins

Lorraine Neville

Louise Hawkes

Pauline Beaver

Rachel Sewell

Rachel Tait

Rosemarie Boyle

Sam Burns

Sarah Blowers

Sarah Neville

Sheila Forsdyke

Sue Foster

Susan Piper

Susan Warwick

Tina Arnold

Veronica Vidler

Yvonne Gould

Midday Supervisors

Annamarie West

Camilla Parnham

Carolyn Pound

Claire Watts

Diane Davies

Donna Cachia

Elizabeth Young

Kathryn Fox

Kay Nathan

Kelly Harris

Larraine Mansfield

Lisa Adkins

Lisa Hatley

Louise Hawkes

Marilyn Midford

Martyna Motyl-Nowak

Paige Leutchford

Sam Burns

Samantha Krolzig

Siobhan Todd

Sue Foster

Susan Warwick

Tina Arnold

Veronica Vidler

Wendy Marston

 

 

SCITT Trainee Teachers

Top